OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Sekcja: Start arrow Turystyka arrow 10 największych atrakcji turystycznych w Oslo
10 największych atrakcji turystycznych w Oslo
Redaktor: LK   
1. Park Rzeźb Vigelanda
Ten 80-hektarowy park rzeźb Vigelanda położony jest w zachodniej części Oslo. Słynie z ponad 200 rzeźb Gustava Vigelanda. Każdego roku  park odwiedza ponad milion mieszkańców i turystów. Park jest otwarty przez cały rok.

2. Gmach Norweskiej Opery i Baletu
Światowej klasy przedstawienia operowe i baletowe oraz łamiąca tradycyjne zasady architektura sprawiły, że ta zadziwiająca budowla z marmuru i szkła w Bjørvika należy do najbardziej popularnych obiektów stolicy.
Opera jest otwarta dla zwiedzających a spacer po jej dachu to popularna atrakcja turystyczna pozwalająca podziwiać widoki miasta.
To największy obiekt kulturalny, który powstał od 700 lat w Norwegii.

3. Skocznia Holmenkollen
Ta słynna skocznia narciarska Holmenkollen została odbudowana i ponownie otwarta w marcu 2010 roku a wraz z nią Muzeum Narciarstwa. Zwiedzającym udostępniono również punkt widokowy z panoramą na miasto.

4. Twierdza Akershus
13-wieczna forteca Akershus, położona jest w centrum miasta. Ukazuje historię i pozostałości średniowiecznego Oslo. Twierdza to również popularne miejsce odpoczynku z pięknymi widokami na port.

5. Muzeum Łodzi Wikingów
Na półwyspie Bygdøy w Muzeum Łodzi Wikingów można zobaczyć najlepiej zachowane łodzie Wikingów z IX wieku. Wśród eksponatów wystawy znajdziemy narzędzia, sanie, powozy konne i drewniane rzeźby należące do Wikingów.

6. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze to zielony kompleks, położony we wschodniej części Oslo obejmujący Ogród Botaniczny, Muzeum Zoologiczne i Muzeum Mineralogiczno-Geologiczne. Muzeum otacza Ogród Botaniczny z kolekcją blisko 8000 gatunków roślin z całego świata.

7. Narodowa Galeria Sztuki
Znajdziemy tu największą w Norwegii kolekcję obrazów, rysunków i rzeźb.
Większość prezentowanych dzieł powstała przed rokiem 1950. Głównymi atrakcjami Galerii są obrazy Krzyk i Madonna Edvarda Muncha.

8. Park rozrywki TusenFryd
TusenFryd, oferujący ponad 30 atrakcji, w tym kilka kolejek górskich, kolejki dla dzieci oraz park wodny. Ten największy park rozrywki w Norwegii położony jest zaledwie 20 minut na południe od Oslo. Jest otwarty od kwietnia do października.

9. Norweskie Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny
W Norweskim Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny położonym w północnej części Oslo zobaczysz ponad 20 wystaw stałych i czasowych. Popularne szczególnie wśród dzieci. Muzeum oferuje wiele zabaw i atrakcji o charakterze edukacyjnym.

10. Muzeum Fram
W Muzeum Fram mieści się najsłynniejszej statek polarny - Fram. Zwiedzający mogą wejść na pokład statku i zobaczyć, jak norwescy podróżnicy udający się ponad 100 lat temu na ekspedycje w najzimniejsze zakątki ziemi, przetrwali na statku.

Pozostałe miejsca godne uwagi w Oslo – tutaj.


TAGI: atrakcje Oslo, co zwiedzać, co zabaczyć, 10 atrakcji w stolicy Norwegii
 
Advertisement