OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Stolica Norwegii
Redaktor: JA   
Image Oslo - jak na stolicę kraju - jest małym miastem, ale za to pełnym uroku.
Do najważniejszych atrakcji w Oslo zalicza się Park Vigelanda, fortecę Akershus oraz Muzeum Łodzi Wikingów.

W lecie warto odwiedzić Park Rozrywki TusenFryd ze względu na fascynujące zjeżdżalnie, park wodny i inne możliwości dobrej zabawy dla całej rodziny. Również Pałac Królewski, w którym mieszka król Norwegii, Harald z królową Sonją, otwiera swoje drzwi dla wycieczek z przewodnikiem. W Oslo nie można się nudzić!

 
Nocleg Oslo
Redaktor: SA   
W Oslo znajdziemy wiele miejsc do spania. W mieście i okolicy funkcjonuje niezliczona ilość hoteli, hosteli, pensjonatów czy obiektów prowadzonych przez małe rodzinne firmy albo osoby fizyczne.
Spory wybór sprawdzonych miejsc noclegowych można znaleźć w naszym serwisie: hotele Oslo | Oslo hostele .
W okresie wiosenno-letnim alternatywą dla spania w w/w miejscach może być kemping. Takie rozwiązanie opłacalne jest przy większej grupie ludzi.
 
Jak dotrzeć do Oslo?
Redaktor: SA   
Do Oslo najlepiej polecieć samolotem. Bezpośrednie połączenie ze stolicą Norwegii mają m.in. Poznań, Katowice/Kraków czy Warszawa. Najtańsze bilety lotnicze oferują tanie linie jak WizzAir, Norwegian oraz Ryanair.

Alternatywą dla połączenia lotniczego jest przejazd autokarem. Bilet autobusowy z Warszawy do Oslo kosztuje ponad 300 pln ale zdarzają się promocje. Wtedy cena spada poniżej tej kwoty.

Do Norwegii możemy także pojechać samochodem. W tym przypadku czeka nas przeprawa promem przez Bałtyk ze Świnoujścia do Ystad, a następnie do Malmö i trasą E-6 do Oslo. Warto pamiętać, że taka wyprawa wiąże się z dużymi kosztami i najlepiej pojechać  do Norwegii w kilka osób.
 
Advertisement